Almanca Aile Birleşimi

Goethe A1 Almanca Sınavı

Aile Birleşimi yapabilmek adına gerekli olan sertifika için; Goethe Enstitüsü yani Alman Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Start Deutsch1- A1 Almanca Sınavı’nda başarı sağlamanız gerekmektedir.

Sınav 4 bölümden oluşuyor toplam 100 Puan etmekte. Ve siz bu sınavda başarılı olabilmeniz için en az 60 Puan almalısınız.

Yazma

Bu eğitim, mektup ve form konularından oluşmaktadır. Eğitimin sonunda basit içerikli mektuplar yazabilme seviyesine erişmiş olursunuz.

Okuma

Almanca okuma parçalarına ait soruları kapsayan eğitimdir. Bu eğitim ile, bir broşürü yada gönderilmiş basit mesajlardaki içerikleri okuyarak doğru yada yanlış yanıtları bulabilme, bir ilandaki evin büyüklüğü, kiranın bedeli gibi bilgileri anlayabilme yeteneklerine erişmiş olursunuz.

Dinleme

Dinletilen konuşmaları, anonsları, telesekretere bırakılan mesajlardaki basit cümleleri anlayarak sorulara cevap verme eğitimidir.

Konuşma​​

Sözlü eğitimdir ve son aşamadır. Bu eğitim, kendini tanıtma, soru/cevap şeklinde diyaloglar kurarak tamamlanır.

Sınavı Geçmeniz Şunu Gösterir

Karşınızdaki kişiler yavaş ve anlaşılır bir biçimde konuşurlarsa, onlarla basit düzeyde iletişim kurabilirsiniz

Günlük yaşamda sık sık kullanılan ifadeleri ve basit cümleleri anlayabilir ve kullanabilirsiniz (örn. kendiniz ve ailenizle, alışveriş, iş, yakın çevrenizle ilgili bilgiler)

Kendinizi ve başkalarını tanıtabilir, başka kişilere durumlarıyla ilgili (örn. nerede oturdukları, kimleri tanıdıkları ya da nelere sahip oldukları) sorular yöneltebilir ve bu tür sorulara cevap verebilirsiniz.

Eğitim içeriği ve detaylar için formu doldurunuz. Eğitim danışmanlarımız size hemen geri dönüş sağlayacaktır.